Lahenduste ministeerium ja kadunud van Gogh

Sanne Rooseboom
Tõlkija: Vahur Aabrams

Kirjeldus

Lahenduste ministeeriumi ametnikud, üheteistaastased Niina ja Alfa, üheksa-aastane Ruuben ning tema 89-aastane naabrinaine Janneke Vis, peavad suvevaheajal lahendama ühe vana röövmõrvaga seotud juhtumi. See jäi 1953. aastal, kui endine ministeerium tollaste ametnike hooletuse tõttu suleti, lahendamata, mistõttu on endiselt hädas üks Rotterdami perekond. Salaja tegutseva lahenduste ministeeriumi kohuseks on aga hädasolijaid omakasupüüdmatult aidata.

Kuulsa Madalmaade maalikunstniku, 19. sajandil elanud Vincent van Goghi kadunud joonistuse ümber tiirlev põnev ja ühiskondlikult tundlik lugu on järg raamatule „Lahenduste ministeerium” (hollandi keeles 2016, eesti keeles 2022).

Autor Sanne Rooseboom (1979) tahtis lastekirjanikuks saada juba lapsena. Aga sai esialgu ajakirjanikuks. Ta õppis rahvusvahelisi suhteid Amsterdamis ja Sussexis ning töötas siis vabakutselise ajakirjanikuna Hollandi ajalehtedele ja raadiole, elades vahepeal väliskorrespondendina Londonis. Lastekirjandust on ta avaldanud 2016. aastast peale. 2023. aastal ilmus tema sulest ka Hollandi lasteraamatunädala kinkeraamat — selle kirjutamise au saab Hollandis igal aastal osaks ühele armastatud kodumaisele lastekirjanikule.

Illustraator Mark Janssen on samuti pärit Hollandist. Ta on õppinud Maastrichti kunstiakadeemias ja tema tööd on tuntud üle maailma.

Raamatu on hollandi keelest tõlkinud Vahur Aabrams, toimetanud Kärt Normann.

Veel
Kirjastaja Bit AS (Avita kirjastus)
Ilmumisaasta 2024
Keel Eesti
Kategooria Juvenile fiction / bedtime & dreams