Enesekaastunne

Kristin Neff

Kirjeldus

Raamatuklubi: Äripäeva raamatuklubi

Ebakindlus, ärevus ja depressioon on suures osas tingitud enesehinnangust, sellest, et me aina kihutame ennast takka, kui tunneme, et ei tule elumängus võitjaks. Enese väärtustamiseks peame tundma end erilise ja keskmisest paremana. Kõik, mis jääb sellest allapoole, paistab läbikukkumisena.
Võime nii mõneski asjas silma paista, kuid alati on keegi meist targem, ilusam, edukam. Kuidas me sellega hakkama saame? Mitte kuigi hästi. Endast parema pildi loomiseks kipume oma mina suuremaks puhuma ja teisi alla suruma, et tunneksime end võrdluses hästi. Aga sellel strateegial on oma hind ‒ see takistab meil oma täit potentsiaali saavutada.
Kristin Neff on välja töötanud paljude psühholoogide poolt kasutatava enesekaastunde skaala. Tema põhjapanev raamat annab nõu, kuidas vähendada enesekriitilisust ning vältida selle halba mõju. Raamatus leiduvad harjutused ja tegevuskavad toetavad enesesõbralikkuse ja -kaastunde saavutamist ning aitavad toime tulla kõikvõimalike emotsionaalselt kurnavate olukordadega: lastekasvatamise, kaalust alla võtmise või mis tahes muude katsumustega.
Enesekaastunne võimaldab saavutada oma täielikku potentsiaali ning elada täiuslikumat elu.

Veel
Kirjastaja Äripäev
Ilmumisaasta 2021
Keel Eesti
Kategooria Eneseabi ja vaimsus